Marcin Matysiak - tel. 500 069 070
Romuald Solarek - tel. 695 983 780
Diament 2008 - Warta Sieradz 2:3.

Mecz ligowym z Wartą Sieradz rozegraliśmy w czterech 15min tercjach.

W 1 tercji gra układa się po naszej myśli. Już w 9 min gry bramkę dającą nam prowadzenie na 1:0 zdobywa Sadziński Szymon. Mimo korzystnego wyniku nasza gra jest chaotyczna. Zawodnicy wykazują się dość niskim poziomem koncentracji co skutkuje prostymi błędami. Dobra postawa bramkarza Rynkiewicza Franka pozwala nam zakończyć 1 tercje korzystnym wynikiem bez utraty bramki.

W 2 tercji również do optymalnej dyspozycji zespołu jest daleko. Posiadanie piłki w większości jest po naszej stronie, posiadamy inicjatywę, ale rozgrywamy zbyt wolno. Zawodnicy nie realizują założenia kompaktowego wyjścia całego zespołu do pressingu wysokiego. Pressing jest realizowany z opóźnienien i niekonsekwetny. W ten sposób sztucznie wydłuża się pole gry dająć wolne przestrzenie przeciwnikom, którzy głównie wprowadzają piłkę dłuższym zagraniem na napastników. W tej tercji tracimy bramkę na 1:1 po błędzie indywidualnym w kryciu przeciwnika. Zawodnik Warty wykorzystuje nasz błąd i zdobywa celne trafienie. Następnie tracimy bramkę na 1:2  po błędzie w wyprowadzeniu piłki od własnej bramki. W tej cześci gry tworzymy jednak również kilka dobrych i bardzo dobrych akcji zespołowych, które kończą się albo wyłapaniem przez bramkarza Warty albo minimalnie niecelnymi trafieniami.

W 3 tercji, kóra nie jest klasyfikowana głównie my dominujemy na boisku. Zdobywamy w tej części kilka bramek tracąc tylko 1.

W 4 decydującej tercji od nowa realizujemy założenia przedmeczowe. Wychodzimy wysoko do rywali, jesteśmy bardziej zdecydowani i odważniejsi w pojedynkach 1v1. Wygrywając indywidualnie te pojedynki tworzymy okazje do zdobycia bramek. W większości inicjatywa jest po naszej stronie co skutkuje zdobyciem bramki przez Mateusza Matysiaka. Doprowadzamy do wyniku 2:2 i dalej realizujemy swój plan. W tej części gry mamy kilka dogodnych sytuacji. Ze stałego fragmentu gry minimalnie chybia Sadziński Szymon, uderzenie z bardzo bliskiej odległości od bramki Daniel Pardela wyłapuje bramkarz Warty, Sadziński Szymon trafia w poprzeczkę po indywidualnej akcji, Jakubowiak Igor minimalnie chybia po próbie dryblingu i strzału z dalszej odległości, również w swojej akcji minimalnie chybia Bartek Romanowski. Piłka mija bramkę cm od słupka. W narastającej chęci ataku bramkę na 2:3 tracimy po prostym błędzie krycia. Warta wprowadza długą piłke za linie obrońcy, który pomimo uwag nie kryje w odpowiedni sposób. Próbujemy jeszcze zdobyć bramkę dającą nam remis przechodząc do bardziej offensywnego ustawienia z 2 obrońcami, 3 pomocnikami o ofensywnym nastawieniu i 1 napastnikiem. Rozgrywamy dobry fragment gry, ale Warta broni się na wszelkie sposoby. Czas upływa i pomimo naszej dobrej gry kończymy wynikiem 2:3.

Diament 2008:

Rynkiewicz, Zalewski, Knieć, Bekalarczyk, Łudczak, Jakubowiak, Matysiak (1 gol), Grzanka, Romanowski, Wieruszewski, Sadziński (1 gol), Pardel, Strzelczyk, Adrjanowicz, Ciapczyński.