logo

Kontakt:

ul. Świerkowa 62, 98-220 Zduńska Wola
Marcin Matysiak - tel. 500 069 070
Romuald Solarek - tel. 695 983 780
Diament 2009 w Mundialito 2018

W sob 2.06 drużyna rocznika 2009, uczestniczyła w finałach turnieju Mundialito- rozegranych w Konstantynowie. Występ w turnieju finałowym umożliwiły udane kilka tygodni wcześniej eliminacje. W Mundialito wystąpiły 24 najlepsze zespoły rocznika 2009 z całego województwa Łódzkiego. Każda drużyna wylosowała drużynę, która bierze udział w nadchodzącym turnieju w Rosji. Diamentowi przydzielono reprezentację Anglii. Trzeba przyznać, że nie zawiedliśmy, miana DUMNYCH SYNÓW ALBIONU. Nasza drużyna we wszystkich meczach zaprezentowała styl gry nastawiony na utrzymywanie się przy piłce, spokojne rozgrywanie piłki. Co ważne, zawodnicy Diamentu potrafili skutecznie wykonywać wymienione elementy gry, przez co w każdym meczu posiadaliśmy inicjatywę, chłopcy przyjemnie dla oka wymieniali podania od obrony do ataku i kończyli akcję strzałami.

W meczach grupowych kolejno pokonaliśmy Kolumbię 3:0(gole Matysiak Franek, Budka Olek i Budka Julek), wygraliśmy 4:1 z Belgią(gole: Julek Budka-3, Bebej Maksymilian-1) oraz pokonaliśmy 2:1 Danie(gole Bebej Maksymilian- 2). Z kompletem zwycięstw awansowaliśmy do fazy finałowej. W niej natrafiliśmy na Szwecję, z którą, mimo, że kilku rywali było prawie dwa razy większych od naszych zawodników, ponownie potrafiliśmy pokazać nasze wyszkolenie piłkarskie. Stworzyliśmy wiele ciekawych akcji, dogodnych do zdobycia gola sytuacji. Mimo przewagi w polu gry, przegraliśmy 0:1.  

Zawodnicy Diamentu mogą śmiało uznać swój występ za udany. Miło patrzyło się na ich grę, a pochwały płynęły także od postronnych obserwatorów. BRAWO CHŁOPAKI!!!

W Diamencie wystąpili: Kłos Filip, Wiśniewski Przemek, Matysiak Franek, Budka Olek, Budka Julek, Bebej Maksymilian, Górski Antek, Knieć Krzysiu, Siuda Oskar

Powrót