ul. Świerkowa 62, 98-220 Zduńska Wola
Marcin Matysiak - tel. 500 069 070
Romuald Solarek - tel. 695 983 780
REPREZENTACJA MKS-u i DIAMENTU ZWYCIEŻA W TURNIEJU 2009

Drużyna złożona z zawodników MKS - u i Diamentu z rocznika 2009 wzięła udział w Ogólnopolskim turnieju w Kaliszu. W turnieju wzięło udział 9 zespołów. Mecze rozgrywane były w systemie każdy z każdym i trwały 12 minut. Przed turniejem nasuwały się dwa  pytania. Pierwsze z nich to czy 9 letni zawodnicy, którzy spotkają się pierwszy raz będą wstanie razem współpracować na boisku i poza nim.   Otóż TAK!!!. Pomimo tak młodego wieku Ci chłopcy zachowywali się w meczach jak prawdziwi profesjonaliści, mówili jednym wspólny językiem a było to język futbolu . W przerwach między meczami "trzymali" się razem jak na drużynę przystało. Kolejne pytanie to jaki poziom sportowy zaprezentujemy jako drużyna ? Po turnieju nasuwa się jedna odpowiedź - WYSOKI. Byliśmy drużyną , która w przekroju całego spotkanie zaprezentowała się najlepiej, zasłużenie wygrywając turniej. Styl gry całego naszego zespołu pomimo tak młodego wieku był chwalony przez wielu obserwatorów a polegał on na budowaniu akcji już od  bramkarza, ciągłej wymianie podań, dużej ruchliwośći oraz dobrej i zdecydowanej grze 1 v 1 w ofensywie. Kilka akcji było po mistrzowsku doklepane do pustej bramki.  Należy pochwalić również drużynę za grę defensywną , która w przekroju całego turnieju straciła tylko jedną bramkę.

Pierwszy mecz rozgrywamy z KUKS ZĘBCÓW . Jak to w pierwszych meczach brakuje nam trochę pewności i czasami szczęścia . 2 minuty do końca meczu zwycięską bramkę zdobywa Matys i zwyciężamy 1 ; 0. Drugi mecz gramy z Kaliszaninem Kalisz przez cale 12 minut dominujemy zdobywając 5 bramek ( Matys x 2, Julo, Dominik i Franek Troszczyński ) nie tracąc żadnej. Trzeci mecz wygrywamy po 1:0 z KKS 1925 Kalisz po bramce Dominika. Czwarty mecz gramy z AP Reisa z Jarocina , było to jeden z cięższych meczy , który zakończył się  wynikiem 0:0 chociaż w przekroju całego spotkania stworzylismy wiecej sytuacji ale zabrakło nam zimnej krwi pod bramką przeciwnika. Piąte spotkanie to wysokie zwycięstwo 6:0 po bramkach 2x Matysa, Franek , Oskara oraz 2 x Dominika z drużyną AP Szczyt. Szóste spotkanie to taki mecz z cyklu "siedzimy" cały czas na ich połowie marnując jedną za drugą sytuację a przeciwnik po jednym wybicu piłki zdobywa bramkę i 2 minuty do końca przegrywamy 1:0. Jednak w ostatnich sekunadach spotkania Dominik ładnym i precyzyjnym uderzeniem zdobywa wyrównującą bramkę. Dwa ostatnie mecze to wysokie zwycięstwa po 4 : 0 a na listę strzelców wpisali sie: 3 x Julo, 2 x Dominik, Matys, Franek oraz Olo.

GRATULACJĘ OD TRENERÓW ( Ziółkowski i Matysiak) DLA CAŁEJ DRUŻYNY I ŻYCZYMY DALSZEJ MOTYWACJI I CHĘCI DO PRACY !!!!!!!!!!!!!