logo

Kontakt:

ul. Świerkowa 62, 98-220 Zduńska Wola
Marcin Matysiak - tel. 500 069 070
Romuald Solarek - tel. 695 983 780
Obóz Niechorze- MILITARNA PRZYGODA

W sobotę- 18 sierpnia rano pojechaliśmy całą ekipą na wycieczkę do Chełmna Gryfickiego. Naszym celem był POLIGON, na którym uczestniczyliśmy w grach militarnych. Na dużym terenie poligonu opiekę nad grupą oprócz Diamentowych wychowawców przejęli prawdziwi KOMANDOSI. Rozpoczęliśmy od musztry wojskowej, dzieci zostały podzielone na 3 zastępy. Każdy z nich poruszał się po terenie wojskowym według planu swojego dowódcy. W parku linowym dzieci miały okazję wspinać się z asekuracją po wysokiej ściance. Przy umiejętnej pomocy, dowodzącego każde dziecko- ŻOŁNIERZ(wszyscy w kamizelkach), każde dziecka osiągało swój cel na wysokości.

W innej części Grodziska- kolejna drużyna nabywała umiejętności poruszania się na polu walki. Trzeba było przeczołgać się podziemnym tunelem, przejść po równoważni, strzelać do celu, rzucać granatem, czołgać pod zasiekami, za pomocą wiszącej liny przenieść się na drugi brzeg rzeki. Wszystkie przeszkody każdy żołnierz musiał pokonać z bronią na ramieniu(drewniany KARABIN), jak najszybciej- pod ścisłym nadzorem czasowym dowódcy

Kolejna drużyna ćwiczyła na ŻYROSKOPIE- !!!1

Były też zadania sprawnościowe- marsz parami na nartach

Wielkich emocji dostarczyło specjalne zadanie- ustawianie wieży ze skrzynek- ŻOŁNIERZ ustawiał kolejne skrzynki wchodząc nogami na każdy poziom, przy asekuracji na linach najlepsi ustawiali po kilkanaście skrzynek pionowo gdzie było już naprawdę wysoko. Gdy wieża nie wytrzymywała konstrukcji i przewracała się- ŻOŁNIERZ wracał na ziemię przy asekuracji na linach.

Zdjęcia z wycieczki oraz inne obozowe do obejrzenia w GaLERII- PT - „Obóz Niechorze 2018”.

Powrót